Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Linia STAR US

US oznacza ultradźwięki. Środki czyszczące STAR US stanowią uzupełnienie dla wszystkich urządzeń ultradźwiękowych, przyczyniając się do uzyskania optymalnej skuteczności czyszczenia. Gama STAR US obejmuje kwaśne i alkaliczne koncentraty myjące do czyszczenia różnych materiałów i różnych stopni i rodzajów zanieczyszczeń. Czyszczenie w urządzeniach ultradźwiękowych jest szczególnie przydatne w przypadku skomplikowanych geometrii obrabianych elementów i delikatnych powierzchni. Ponieważ środki czyszczące są wysoko skoncentrowane, można je rozcieńczać w zależności od wymagań czyszczenia i dostosowywać do odpowiednich zanieczyszczeń. Zapewnia to optymalne wykorzystanie płynu. Środki czyszczące nadają się również do ciągłej pracy urządzeń, ponieważ składniki czyszczące pozostają stabilne i nie tracą swojej skuteczności z upływem czasu.

Linia STAR US stanowi skuteczną, a jednocześnie bezpieczną alternatywę dla rozpuszczalników, ponieważ środki te nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO) lub zawierają ich zredukowaną ilość.

Linia STAR US w skrócie:

  • STAR US 1: Jedyny kwaśny środek czyszczący w tym zakresie, usuwa głównie rdzę, kamień, naloty i osady mineralne.
  • STAR US 2: Służy głównie do usuwania pozostałości środków oddzielających i tworzyw sztucznych z form i narzędzi; może też być powszechnie stosowany do usuwania olejów, smarów, sadzy itp.
  • STAR US 3: Ten środek czyszczący stosuje się do usuwania wypalonych i zwęglonych zanieczyszczeń. Jest to idealna, bezpieczna alternatywa dla rozpuszczalników, ponieważ nie zawiera LZO.
  • STAR US 4: Wszechstronny środek, który nadaje się do powierzchni odpornych na działanie środków zasadowych i nie atakuje wrażliwych metali, takich jak aluminium lub metale nieżelazne.
  • STAR US 5: Preparat do zadań specjalnych – do czyszczenia silnie zanieczyszczonych części z inkrustacji olejowych, smarów żywicznych, karbonizacji lub cienkich warstw lakieru.

Osiągnij przedłużony okres użytkowania kąpieli

Środki czyszczące STAR US są demulgujące, co oznacza, że po procesie czyszczenia oleje i smary będą unosić się na powierzchni. Płyn czyszczący może być używany przez dłuższy czas, jeśli ta pływająca warstwa składająca się z olejów i smarów zostanie odtłuszczona za pomocą np. separatora fazy olejowej (PPT). PPT nadają się do każdej wartości pH, więc można je stosować we wszystkich kąpielach ultradźwiękowych. Więcej o PPT przeczytasz TUTAJ.

Więcej

KORZYŚCI

  • Zastosowanie w systemach ultradźwiękowych i wieloczęstotliwościowych
  • Ekonomiczne ze względu na niskie stężenia użytkowe
  • Odpowiednie do pracy ciągłej
  • Przedłużona wydajność - wprowadzone oleje i tłuszcze unoszą się i można je odseparować
  • Wszechstronne – do szerokiej gamy materiałów i zabrudzeń
PRODUKTY
STAR US 3
-
STAR US 2
-
STAR US 1
-
STAR US 4
-
STAR US 5
-
STAR US 6
-