Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Historia

Bio-Circle Surface Technology GmbH to międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Gütersloh (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy). Przedsiębiorstwo założone zostało jako firma „garażowa” w 1985 roku przez inżynierów absolwentów Ulricha i Manfreda Berensów. Firma stawia na rozwój, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów chemicznych i biotechnologicznych, mających zastosowanie w dziedzinie technologii powierzchni.

Nasze filie i zakłady produkcyjne znajdują się obecnie na całym świecie – w Europie (m.in. Linz w Austrii oraz w Rotkreuz w Szwajcarii) oraz innych częściach świata. Używając najnowocześniejszych technologii wytwarzamy szeroką gamę produktów, które mogą być stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu produkcyjnego i przetwórczego oraz w sektorze usługowym.

Innowacyjne rozwiązania Bio-Circle codziennie ulepszają Wasze procesy czyszczenia, usprawniając naszym klientom pracę

Ulrich Berens, Założyciel i Prezes Zarządu Bio-Circle Surface Technology GmbH

STWORZONA JAKO FIRMA RODZINNA PONAD 30 LAT TEMU

W 1985 roku inżynierowie absolwenci – bracia Ulrich i Manfred Berens – założyli własną, dwuosobową działalność gospodarczą. Ich pierwsze produkty przeznaczone do konserwacji i nie zawierające freonów, sprzedawane były pod marką CB Chemie und Biotechnologie GmbH i zostały przetestowane w lokalnym przemyśle przetwórczym w okolicach Gütersloh, a następnie z dużym sukcesem wdrożone.

Śledząc potrzeby i życzenia swoich klientów, oczekujących produktów wydajnych, a zarazem chroniących zasoby naturalne, przedsiębiorcy rozszerzyli gamę swoich wyrobów o nie zawierające fosforanów środki czyszczące na bazie wody, a także preparaty wspomagające optymalizację procesu spawania. Te i inne nowe produkty zostały skategoryzowane w następujące segmenty: Czyszczenie, Spawanie, Ochrona, Smarowanie, Konserwacja, Odmrażanie oraz Technologie Czyszczenia i opatrzone marką BIO-CHEM.

Ciągły rozwój - Kompleksowe myślenie, zrównoważone działanie

Skupiając się na rozwoju i produkcji wydajnych, chroniących zasoby naturalne i bezpiecznych dla użytkowników produktów, firma szybko przekształciła się w dobrze prosperujące, średniej wielkości przedsiębiorstwo w Niemczech.

Nowo opracowane produkty (urządzenia do ręcznego i mechanicznego czyszczenia części oparte na systemie cyrkulacji w celu ochrony zasobów, a także energooszczędne preparaty działające w niskich temperaturach) zdobyły wiele różnych nagród i z powodzeniem przyjęły się na rynku.

Od tego czasu, w głównej siedzibie firmy w Gütersloh zatrudniono już ponad 160 silnie zmotywowanych pracowników. We współpracy z międzynarodowymi oddziałami i zakładami produkcyjnymi zapewniają oni płynną dystrybucję na całym świecie, która stale się rozwija. Naszym celem jest zaoferowanie klientom najwyższej niemieckiej jakości, zgodnej z aspektami ekonomicznymi, środowiskowymi i społecznymi. 

Nasza obecność na krajowych i międzynarodowych targach i wystawach umożliwia nam szybkie, innowacyjne reagowanie na pomysły i potrzeby rynku, gwarantując efekt synergii i efektywności ekonomicznej.

Zrównoważony rozwój produktów i technologii Bio-Circle to nasz sposób na spełnianie potrzeb współczesnych ludzi, z wykorzystaniem zasobów w taki sposób, aby i przyszłe pokolenia mogły z nich korzystać.

“Dla nas zrównoważony rozwój oznacza odpowiedzialność za nasze wszystkie przedsięwzięcia biznesowe i działania społeczne, jak również za wszelkie aspekty środowiskowe – MAKING GREEN WORK” – Ulrich Berens, Założyciel i Prezes Zarządu.

Technologie czyszczenia zgodne z najnowszym stanem wiedzy

Projekty i zadania w zakresie ochrony środowiska, biotechnologii i technologii powierzchni opracowujemy w naszym dziale badań i rozwoju, we współpracy z Uniwersytetem w Bielefeld. Punktem wyjścia tych prac są potrzeby naszych klientów oraz aspekty rynków przyszłości. Dlatego w ciągu ostatnich kilku lat naszym średnio- i długofalowym celem jest opracowanie alternatywnych preparatów czyszczących o znacznie obniżonej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

"Ograniczenie rozpuszczalników będzie największym wyzwaniem dla nas i naszych klientów w ciągu następnych kilku lat "

mówi Andreas Hüttner, Dyrektor Zarządzający w Austrii.

1985

Założenie CB Chemie und Biotechnologie GmbH w Verl przez inżynierów absolwentów Ulricha i Manferda Berensów pod nazwą Ingenieurbüro für Chemie und Biotechnologie

1987

Zatrudnienie pierwszych pracowników do biura i działu produkcji

1988

BIO-CHEM staje się marką wytwarzanych produktów

1989

Zatrudnienie pierwszych pracowników do działu sprzedaży i marketingu

1991

Zmiana nazwy firmy na CB Chemie und Biotechnologie GmbH

1993

Wybudowanie nowego budynku firmy przy Berensweg w Gütersloh

1997 Założenie oddziałów firmy w Gmunden (Austria) i Rotkreuz (Szwajcaria)
2002

Rozpoczęcie działalności w zakładach produkcyjnych w Montrealu (Kanada) i São Paulo (Brazylia), zaopatrujących rynki Ameryki Północnej i Południowej

2002

Zwiększenie powierzchni produkcyjnej i rozbudowa budynku biurowego w Gütersloh

2004

Rozpoczęcie działalności produkcyjnej w Stambule (Turcja) na potrzeby rynku tureckiego i irańskiego

2004

Nazwa Bio-Circle Surface Technology zostaje zarejestrowana jako znak słowno-graficzny w Niemieckim Urzędzie Patentowym

2005

Założenie oddziału firmy w Katowicach (Polska)

2006 Commencement of business at the production site in Coimbatore, India. This production site supplies the market in India and the United Arab Emirates.
2006

Rozpoczęcie działalności w zakładzie produkcyjnym w Coimbatore (Indie), zaopatrującym rynki w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

2008

Założenie oddziałów firmy w Targu Secuiesc (Rumunia) i Brnie (Czechy)

2009

Przejęcie SEPRO Umwelttechnik Handelsgesellschaft m.b.H. & Co. KG przez austriackie CB Chemie und Biotechnologie Ges.m.b.H.

2010

Zmiana nazwy niemieckiego CB Chemie und Biotechnologie GmbH na Bio-Circle Surface Technology GmbH; oddziały w Szwajcarii i Austrii również zmieniają nazwy na Bio-Circle Surface Technology AG (Szwajcaria) i Bio-Circle Surface Technology GmbH (Austria)

2011

25-lecie powstania firmy

2012

Założenie oddziałów firmy w Madrycie (Hiszpania) i Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie); rozpoczęcie działalności w zakładzie produkcyjnym w Elektrėnai (Litwa), zaopatrującym rynki krajów bałtyckich i Wspólnoty Niepodległych Państw.

2013

Rozbudowa siedziby głównej w Gütersloh

2014

Założenie nowych oddziałów firmy we Włoszech, Danii i Szwecji

2014

The CB Chemistry & Biotechnology (Wuhan), Co., Ltd. zostaje przemianowana na Bio-Circle Surface Technology (Wuhan) Co., Ltdd

2015

Rozbudowa siedziby głównej w Gütersloh; powstanie nowych budynków w Austrii, Szwajcarii i Chinach

2016 Założenie nowych oddziałów w Wielkiej Brytanii

Kontakt

Wspieramy naszych klientów zespołowo i kompleksowo!

Serdecznie zapraszamy - skontaktuj się z nami!

tel.: +48 32 2052944
e-mail: biuro@bio-circle.com.pl