Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Linia FT

Szybkoschnące zamienniki rozpuszczalników

Środki czyszczące z linii FT są używane głównie w celu przygotowania powierzchni do dalszych procesów i są odpowiednie do usuwania pozostałości klejów lub zabrudzeń z olejów obróbczych. Służą między innymi do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni przed powlekaniem, klejeniem, znakowaniem czy lakierowaniem. Usuwają pozostałości, które mogą mieć negatywny wpływ na przyczepność materiałów do powierzchni. Podczas czyszczenia końcowego skutecznie usuwają odciski palców, pył i lekkie oleje.

Charakterystyka preparatów FT

FT 100 i FT 300 nie zawierają środków powierzchniowo czynnych i przeznaczone są w szczególności do gładkich i błyszczących powierzchni, takich jak szkło i metal. Dodatkowo, FT 100 może być stosowany w przemyśle spożywczym.

FT 200 i FT 400 nie zawierają fosforanów i zapewniają tymczasową ochronę antykorozyjną powierzchni. FT 200 charakteryzuje się bardzo szybkim odparowywaniem; FT 400 dodatkowo usuwa wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Inhibitory korozji zapewniają czasową ochronę powierzchni po odtłuszczaniu, a przed dalszą obróbką. Zawarte w preparatach związki powierzchniowo czynne są biodegradowalne zgodnie z Dyrektywą UE dotyczącą detergentów.

Alkaliczne środki z linii FT na bazie wody są skuteczną alternatywą dla tradycyjnych rozpuszczalników, rozcieńczalników celulozowych  i płynów myjących na zimno. Są niepalne i wysychają znacznie szybciej niż inne produkty na bazie wody. Produkty z tej linii są łatwe w użyciu, ponieważ nanosi się je bezpośrednio na powierzchnię i nie ma potrzeby ich rozcieńczać. Nie pozostawiają smug, plam ani innych pozostałości. Bezpośrednio po aplikacji możliwa jest dalsza obróbka powierzchni.

Dzięki zredukowanej zawartości lotnych związków organicznych (LZO) i nie podleganiu obowiązkowi specjalnego oznakowania zgodnie z Rozporządzeniem CLP, środki zapewniają zwiększone bezpieczeństwo pracy oraz ochronę środowiska. Oznacza to, że są bezpieczne w użyciu i nie wpływają negatywnie na zdrowie użytkowników.

Preparaty te nie zawierają niebezpiecznych substancji, dzięki czemu łatwy jest ich transport i przechowywanie, a to oznacza redukcję kosztów. Używanie środków FT jako alternatywy dla rozpuszczalników obniża koszty przechowywania, ale również koszty transportu, szkoleń i ubezpieczeń. Ponadto, przy optymalnym stosowaniu, zużycie tych środków może być nawet o 50% niższe w porównaniu do tradycyjnych rozpuszczalników.

Więcej

KORZYŚCI

  • Substitute for solvents, cellulose thinners and cold cleaners
  • Residue-, streak- and stain-free cleaning
  • Fast-drying 
  • Ready to use 
  • No labelling required under the CLP Regulation 
  • VOC-reduced or low VOC content 
  • Safe and easy to use 
  • Free from phosphates or surfactants 
  • Improved environmental protection and occupational health and safety
  • No HAZMAT means reduced costs 
PRODUKTY
FT 100
-
FT 300
-
FT 200
-
FT 400
-