Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Linia E-WELD

Te oparte na wodzie preparaty antyodpryskowe zapobiegają wypalaniu się odprysków podczas spawania metodą MIG/MAG oraz cięcia laserowego. Posiadają znakomite właściwości zwilżające. Mają zastosowanie w spawaniu stali nierdzewnej i innych metali oraz w cięciu laserowym. Są z powodzeniem stosowane w konstrukcjach pojazdów, konstrukcjach specjalnych, konstrukcjach kotłów i kontenerów, ale również w innych gałęziach przemysłu, gdzie wykorzystuje się procesy spawania, takich jak konstrukcje stalowe, budowa maszyn, budowa urządzeń rolniczych, konstrukcje maszyn specjalnych, przemysł dostawczy, konstrukcje regałów, konstrukcje zbiorników ciśnieniowych, budowa dźwigów i przenośników oraz wiele innych.

 

Środki antyadhezyjne są ekologiczną alternatywą dla zwykłych sprayów – w wyniku ich użycia nie produkuje się niebezpiecznych odpadów, nie jest zatem potrzebny skomplikowany system ich składowania. Poza właściwościami oddzielającymi, środki mają również działanie czyszczące. Na przykład preparat antyadhezyjny E-WELD 3 wykazuje efekt czyszczenia i odtłuszczania. Jest przeznaczony również do cięcia laserowego, gdyż zapobiega powstawaniu zgorzeli w punkcie penetracji lasera i gwarantuje gładkie krawędzie cięcia. E-WELD 4 zapewnia efekt rozstępowania się preparatu zapobiegający powstawaniu porów w spoinach. E-WELD Nozzle gwarantuje ceramiczną ochronę dysz, uchwytów, końcówek i zacisków podczas spawania metodą MIG/MAG, stabilną aż do temperatury 1000°C/1832°F.  Do spawania zrobotyzowanego polecany jest preparat antyadhezyjny E-WELD Rob.

Działanie antyadhezyjne

Dzięki wyselekcjonowanym składnikom, po zastosowaniu wybranego preparatu na metalu pozostaje cienka warstwa ochrona, która tworzy barierę pomiędzy elementem obrabianym a gorącym metalem, co zapobiega przywieraniu odprysków do powierzchni. Nawet w przypadku bardzo cienkiej powłoki zapewniony jest doskonały efekt oddzielenia. Odpryski bardzo szybko stygną, a składniki zawarte w preparatach zapobiegają ich przywieraniu. Woda zawarta w środkach nie ma negatywnego wpływu na spoiny. Dodatkowo, przed odpryskami chronione są również dysze, urządzenia spawalnicze i obrabiane elementy. Nie występuje już konieczność późniejszego szlifowania powierzchni.

Przyjazne środowisku środki antyadhezyjne nie zawierają propelentów, które znajdują się w zwykłych aerozolach. Oznacza to zmniejszone narażenie na czynniki szkodliwe podczas spawania, w porównaniu z pracą z aerozolami zawierającymi propelenty. Skład oparty na wodzie powoduje, że produkty E-WELD są niepalne. Nie zawierają również silikonu, co jest szczególną zaletą w przypadku pracy w zakładach lakierniczych.

 

Działanie czyszczące

Środki powierzchniowo czynne zawarte w naszych sprayach ochronnych gwarantują równomierne i całkowite zwilżenie powierzchni. E-WELD 3 zapewnia także efekt czyszczący –  z łatwością usuwa cienkie warstwy smaru. Dzięki temu nie ma potrzeby czasochłonnego czyszczenia spoin.

Preparaty z linii E-WELD są łatwe w użyciu. Po prostu weź butelkę z preparatem, spryskaj powierzchnię, spawaj, a następnie zetrzyj – gotowe. Dzięki możliwości bezproblemowego cynkowania i lakierowania po spawaniu, naszym środkom antyodpryskowym przyznano liczne atesty (m.in. Herning Zinc Coating, Volkswagen AG, SLT Laser Technology i Instytutu Ochrony Antykorozyjnej w Dreźnie).

W skrócie o produktach:

 • E-WELD 2:  do wszelkich zastosowań, w szczególności przeznaczony do spawania cienkich i/ lub podgrzanych blach oraz spawania wielowarstwowego; dobra ochrona antykorozyjna; niskozapachowy
 • E-WELD 3: oparty na wodzie, o działaniu czyszczącym i odtłuszczającym nawet na mocno natłuszczonych blachach; idealny również do ochrony blach w procesie cięcia laserowego; niskozapachowy
 • E-WELD 4: jakość premium –  niezawodność procesu, kompatybilność ze wszystkimi materiałam i brak wpływu na późniejsze procesy; dobra ochrona antykorozyjna; niskozapachowy
 • E-WELD Gel: ochrona dysz
 • E-WELD Rob: ochrona dysz w spawaniu zrobotyzowanym
Więcej

KORZYŚCI

 • Oszczędność czasu i kosztów
 • Doskonałe właściwości zwilżające
 • Minimalne zużycie
 • Nie zawierają rozpuszczalników ani silikonu
 • Bardzo dobre właściwości oddzielające
 • Cynkowanie i lakierowanie po spawaniu jest możliwe bez żadnych problemów
 • Stabilne emulsje – substancje czynne nie oddzielają się podczas przechowywania (chronić przed zamarznięciem)
 • Nie wymagają uciążliwego potrząsania butelką
 • Odpowiednie do spawania w wysokich temperaturach, cięcia laserowego, spawania zrobotyzowanego itp.
 • Przyjazne dla środowiska: aerozole nie zawierają propelentów
 • Nie wymagają specjalnego oznakowania zgodnie z Rozporządzeniem CLP

ANWENDUNG

PRODUKTY
Gebindegröße
Wiaderko
pH-Wert
VOC Gehalt (%)
Flammpunkt (C°)
E-WELD 2
0.50000
Handsprayflasche
8.6
-
nicht relevant
E-WELD 3
0.50000
Handsprayflasche
8.8
-
nicht relevant
E-WELD 4
0.50000
Handsprayflasche
8.3
-
nicht relevant
E-WELD GEL
0.23500
Weißblechdose mit Magnet
nicht anwendbar
-
204
E-WELD Nozzle nasadka dozująca
0.25000
-
-
-
-
E-WELD Nozzle
0.40000
Aerosoldose
nicht anwendbar
748 g/l
-100