Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

CO MA KOKOS DO ŁOŻYSKA?

Choć na pierwszy rzut oka zadane pytanie może brzmieć nieco absurdalnie, istnieje na nie całkiem sensowna odpowiedź!

Chemicy na całym świecie od lat poszukują tak zwanych „naturalnych rozpuszczalników”. Również niemieckie laboratoria grupy Bio-Circle zaangażowały się w ten proces, testując setki związków pochodzenia naturalnego, które mogłyby potencjalnie zostać zastosowane do usuwania zabrudzeń przemysłowych.

W efekcie przeprowadzonych badań, grupa Bio-Circle wyprodukowała z naturalnych surowców pochodzących z recyklingu kilka związków, opatentowanych pod mianem Nature Boost. Jednym z czołowych przedstawicieli tej grupy jest kompleks kokosowy, uzyskiwany z wytłoczyn pozostałych po produkcji wiórków kokosowych. Wykorzystanie odpadu poprodukcyjnego czyni wytwarzanie tego kompleksu całkowicie ekologicznym, ale to dopiero początek. Prawdziwym zaskoczeniem jest moc działania preparatów czyszczących opartych na ekstrakcie kokosowym.

Reprezentujący ideę Nature Boost preparat CB 100 należy do naszych bestsellerów. Jest to oparty na wodzie płyn czyszczący o sile rozpuszczania zabrudzeń dorównującej rozpuszczalnikom, a w niektórych przypadkach – nawet je przewyższającej. Doskonale oczyszcza nawet silnie zanieczyszczone powierzchnie – radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń, takich jak smary, tłuszcze, oleje, bitumy, woski czy pozostałości gumy. Nadaje się przy tym do zastosowania na powierzchniach wykonanych z różnych materiałów, zarówno ręcznie jak i w systemach myjących. Jest do tego niezwykle wydajny.

Liczne grono użytkowników preparatu w Polsce i na świecie ceni CB 100 przede wszystkim za jego silne działanie oraz najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Preparat jest całkowicie bezpieczny, pozbawiony jakiegokolwiek oznakowania o niebezpieczeństwie. Jest niepalny i nie zawiera szkodliwych lotnych związków organicznych. Jako doskonały substytut stosowanych tradycyjnie rozpuszczalników i parafiny, pozwala wyeliminować te substancje z procesów czyszczenia przemysłowego. Wpływa to na ochronę zdrowia pracowników, poprawę ich komfortu pracy, a także zwiększenie bezpieczeństwa całego zakładu przemysłowego dzięki ograniczeniu ryzyka pożaru. Co więcej, eliminuje się emisję lotnych związków organicznych i produkcję niebezpiecznych odpadów, co w sposób istotny wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

Jeśli w Twoim zakładzie czyści się zabrudzone smarami łożyska i inne silnie zanieczyszczone elementy, wiesz już co robić. Wykorzystaj moc ekstraktu kokosowego zawartego w preparatach z linii CB 100!

Więcej o linii CB 100 przeczytasz TUTAJ.

kokos-cb100