Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Woda do wyczyszczenia roweru?

Każdego dnia przemysł w codziennym funkcjonowaniu wykorzystuje tysiące litrów wody.
Dlatego tak ważne jest KAŻDE działanie podejmowane, aby zminimalizować ślad wodny. 
No dobrze, powiesz, to wielkie zakłady produkcyjne…A ja? Co mogę zrobić, gdy mam rower do wyczyszczenia? 

Mamy propozycję.

Zanim jednak do niej dojdziemy, przyjrzyjmy się bliżej różnym popularnym metodom. 

1. Domowa na mokro.

Wiele osób myje rowery przed własnym domem (tudzież blokiem lub kamienicą) za pomocą węża (lub pokaźnego wiadra pełnego wody) i kosmetyków... nierzadko samochodowych. Tłumaczą sobie, że gdy wyleje się “trochę” wody ze środkami na trawnik lub do kanalizacji to nie zrobi nikomu różnicy. I rower też ”przeżyje”. 

W Bio-Circle wiemy, że w ten sposób, używając środków, które wymagają solidnego spłukania (i często nie nadają się do roweru), zużywasz, a następnie wylewasz nawet ponad 200 litrów wody. A Twój czas? A Twoje części rowerowe? 

To wszystko sprawia, że domowe mycie wcale nie wychodzi taniej niż wizyta w profesjonalnym warsztacie rowerowym. A może Cię kosztować znacznie więcej, niż przypuszczasz,bo za zanieczyszczanie środowiska grożą kary.

2. Domowa na sucho. 

Druga zeszłowieczna domowa metoda to "wiaderko, szmatka i do dzieła". Portale rowerowe są pełne “świetnych” porad typu “jak łatwo myć rower w domu" - jest w czym wybierać.

Ale czy masz pewność, jakie są skutki? Czy wiesz, ile wody (tak naprawdę) zużyjesz? Jakie środki wykorzystasz do mycia? Co z ich spłukaniem? I co zrobisz z tym, co zostało w wiaderku? 

Pytań jest wiele, a odpowiedzi brak. 

A my zadamy jeszcze jedno: jak części Twojego roweru (często drogiego!) będą wyglądać po kilku miesiącach czy sezonach takich zabiegów?

3. Mycie wodne pod ciśnieniem.

Wiele serwisów rowerowych tradycyjnie używa różnego typu myjek, które podają roztwór myjący pod ciśnieniem. Zużywają przy tym duże ilości wody z dodatkiem różnych środków do czyszczenia rowerów i części. 

Użycie wody jest tutaj kluczowe i… niestety nieopłacalne i nieekologiczne. Woda z dodatkiem środków myjących zużywana jest w dużych ilościach i odprowadzana do odpływów. A używane środki nie zawsze są odpowiednie do czyszczenia rowerów-czasem warsztaty wybierają po prostu te najtańsze. To zagrożenie dla Twojego roweru. Co z tego, że być może nie wrócisz już do tego warsztatu, gdy twój rower jest zniszczony?

Nasza metoda: 

Poszukaj warsztatu rowerowego, który stosuje technologie Bio-Circle. 

Płyny oparte o naturalne procesy bioremediacji. W bardzo dużym skrócie: za pomocą żywych mikroorganizmów, zanieczyszczenia takie jak smary są rozkładane, dzięki czemu kąpiel myjąca samoczynnie się oczyszcza. Płyny takie pracują w obiegu zamkniętym-ten sam płyn wykorzystuje się wiele, wiele razy-nawet do roku! 

Urządzenia umożliwiające bezpieczne czyszczenie w obiegu zamkniętym. Szczególnie polecamy ręczne myjki do części HP Vigo i BIO-CIRCLE GT Compact oraz myjkę rowerową ECO, dzięki której można wygodnie wyczyścić cały rower.

Chcesz być eko? Autentycznie? A nie tylko "dla picu"?

Jeśli tak, podejmuj odpowiedzialne decyzje. Nie myj roweru w domu. Wybierz warsztat, który wykorzystuje ekologiczne metody czyszczenia. Zapytaj w swoim serwisie, czy korzysta z technologii Bio-Circle.

Dlaczego tak?

Bo nie martwisz się, ile zużyjesz wody-bo jej nie zużywasz. 

Bo dbasz o wysoką jakość czyszczenia i ochronę delikatnych elementów roweru, które będą Ci dobrze służyć przez wiele sezonów.

Bo masz pewność, że wybrany serwis stosuje nowoczesne, ekologiczne metody, które minimalizują ślad wodny oraz ilości generowanych odpadów.
Bo tą jedną decyzją jednocześnie wspierasz lokalny biznes, oszczędzasz wodę i energię oraz maksymalnie dbasz o swój drogi sprzęt.

No to BIO! 

Mamy XXI wiek, mamy NEXT LEVEL w procesach czyszczenia.

Zadbaj o siebie, o swój rower i o zużycie wody!

Używaj i polecaj Bio-Circle!

Cała oferta dla zespołów warsztatów i serwisów rowerowych dostępna jest tutaj:

https://www.bio-circle.com.pl/warsztat-rowerowy