Dla zapewnienia najlepszego działania serwisu, Bio-Circle używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

Webinarami w pandemię!

Z okazji niedawnego, 20. webinaru, poprosiliśmy Tomasza Stańczaka, pomysłodawcę i współrealizatora Akademii Bio-Circle, aby opowiedział nam o tym, jak to się zaczęło. Zgodził się, więc dzielimy się z Wami Jego perspektywą.

Pomysł

Tak naprawdę pomysł rozpoczęcia webinarów „podsunęła” mi pandemia. Samoizolacja naszych Klientów i brak możliwości kontaktów bezpośrednich, a w szczególności pokazów urządzeń spowodowały, że odbył się pierwszy webinar.

Pierwszy webinar

W zasadzie najpierw zrobiłem taki prolog, bez angażowania nikogo z Firmy i wyłącznie na moich potencjalnych klientach, którzy w rozmowach telefonicznych wyrazili chęć uczestnictwa. Pomyślałem, że forma webinaru nie powinna odbiegać od tego, co robiliśmy zawsze, prezentując nasze urządzenia, czyli opowiedzieć o zaletach urządzeń i korzyściach wynikających z ich stosowania, a następnie zrobić pokaz. Na to byliśmy przygotowani – Grzegorz, ja, myjka Bio-Circle i … nikt, bo z zaproszonych kilkunastu klientów nie pojawił się żaden!

Po tej jakże nieudanej próbie spotkaliśmy się zespołowo i ustaliliśmy, że zrobimy to inaczej. Zakupiliśmy dostęp do profesjonalnej platformy LiveWebinar i zaczęliśmy promować wydarzenie na portalach LinkedIn oraz Facebook. Przyniosło to skutek, bo na pierwszym webinarze, który się odbył, pojawiło się kilka osób, a na kolejnym już kilkanaście.

Oczywiście cały czas podpatrywałem innych, sam uczestnicząc w podobnych wydarzeniach. Zebrawszy doświadczenia, postanowiłem od trzeciego webinaru wprowadzić prezentację sprzętu i produktów na żywo, które towarzyszą nam do teraz. Kolejne udogodnienia to dodatkowe kamery, światła, a także mikrofon, po to żeby jak najlepiej zaprezentować nasze technologie.

Jednak sprzęt to nie wszystko, najważniejsi są ludzie – uczestnicy spotkań z nami. Nieprawdopodobnie cieszy ponad 600 osób zapisanych na jedno z wydarzeń na LinkedIn. Nie uczestniczyli wówczas wszyscy (nasz „pokój” mieści tylko 100 słuchaczy), ale cieszyliśmy się z tak ogromnego zainteresowania.

Garażowe początki

Nie wszystkie nasze urządzenia można w odpowiedni sposób pokazać online. Te webinary, których pokaz był możliwy, odbywały się i odbywają nadal, w garażu Grzegorza, naszego serwisanta, bo gdzie lepiej zaprezentować technologie dla UR jak nie w warsztacie? To jest autentyczne, praktyczne i dlatego tak dobrze się sprawdza. Webinary o charakterze mniej praktycznym prowadzimy natomiast w nowym studiu, niewielkim, ale dobrze wyposażonym.



Sytuacje... różne

Wyobraźmy sobie taki warsztat, urządzenia, plątaninę kabli, ciasno… Na kilkanaście minut przed webinarem drugi z prowadzących, Sebastian, zahaczył nogą o jeden z przewodów i jego laptop wylądował na podłodze tak nieszczęśliwie, że nie nadawał się już do naprawy.

Inna sytuacja. Podczas jednego z webinarów o systemach Surfox nad Polską przechodziły gwałtowne burze. Mieliśmy fatalną jakość połączenia i tak naprawdę przez 1/3 spotkania uczestnicy mnie nie słyszeli, a ja o tym nie wiedziałem. Dobrze, że zawsze mamy backup moderatora w biurze w Katowicach. Poza tym przygotowujemy za każdym razem nagranie – uczestnicy uzupełnili sobie wiedzę po spotkaniu. Pełen szacunek dla uczestników, że pomimo trudności technicznych nie opuścili spotkania, tylko byli z nami do końca!

Kolejna sytuacja. Intensywnie przygotowaliśmy się do jednego z webinarów i… zapomnieliśmy wcześniej poprosić o wysłanie zestawu do nanoszenia logo z Katowic. Zrobiliśmy to dzień przed. To istotna sprawa, aby pokazać technologie. Na szczęście kurier dotarł pół godziny na przed startem.

Optymalizacja

Tak sobie myślę, że w wielu, wielu sytuacjach to my jesteśmy tymi, na którym można polegać, którzy wspierają Klientów w ich codziennych trudnościach. Dobrze doświadczyć czasami, że i my możemy liczyć na to samo.

To jest komfort zbudowania dobrych relacji przez tyle lat.

I tak jest z tymi webinarami – takie sytuacje pokazują nam, że nie ma się co bać potknięć, bo one uczą nas bardzo wiele, pokazują co możemy zmienić i… zoptymalizować.

Tak jak nasi Klienci, którzy razem z nami optymalizują procesy czyszczenia przemysłowego.


Zapraszamy na ostatni w tym sezonie webinar w ramach Akademii Bio-Circle: w środę, 8.06.2022 o godz. 12.00 na platformie Live Webinar.

Link do szczegółów

Link do bezpośredniego zapisu