Firma Bio-Circle Surface Technology Sp. z o.o. jest członkiem międzynarodowej grupy Bio-Circle producenta profesjonalnych preparatów chemii technicznej i innowacyjnych technologii powierzchni znajdujących zastosowanie w szeroko pojętych procesach przemysłowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Chemia TechnicznaW asortymencie naszej firmy wiele miejsca zajmują specjalistyczne środki chemiczne, wspomagające różne prace przemysłowe. Są to przede wszystkim:

  • oleje smarne, a także smary stałe i trwałe – zabezpieczają poszczególne elementy maszyn, które działają na zasadzie wzajemnego tarcia,
  • środki ułatwiające czyszczenie maszyn przemysłowych – pomagają usunąć wszelkiego rodzaju osady, zabrudzenia, tłuszcze i inne substancje,
  • preparaty określane jako chemia spawalnicza – skutecznie zabezpieczają powierzchnie urządzeń lub narzędzi, umożliwiając ich dalszą obróbkę,
  • produkty antykorozyjne – jest to niezwykle trwała ochrona przed korozją, blokująca niekorzystne dla materiału procesy chemiczne, powodujące rdzewienie,
  • artykuły pozwalające na odmrażanie chodnika i innych powierzchni, jak również usuwanie lodu z szyb, okien czy dachów,
  • i wiele innych.
Czyszczenie
Czyszczenie maszyn przemysłowych

Preparaty tej kategorii z powodzeniem znajdą zastosowanie podczas czyszczenia maszyn przemysłowych niemal każdej branży. W zależności od potrzeb, w ofercie posiadamy środki odtłuszczające, usuwające osady mineralne i inne.

Spawanie
Chemia spawalnicza

W naszym asortymencie znajduje się również szeroki wybór produktów z zakresu chemii spawalniczej. Wzmacniają one łączenia poszczególnych elementów, dzięki czemu późniejsza obróbka nie przyczynia się do osłabienia materiału.

Ochrona
Ochrona przed korozją

Oferowane przez nas produkty przyczyniają się do zahamowania procesów chemicznych, powodujących rdzewienie poszczególnych elementów. Spraye, oleje, pasty lub woski zapewnią skuteczną ochronę przed korozją całych urządzeń bądź narzędzi.

Smarowanie
Smarowanie

Aby zapewnić długą żywotność elementów ruchomych i ocierających się o siebie, warto zastosować odpowiednie środku smarujące. Zabezpieczają one poszczególne elementy, a jednocześnie przyczyniają się do ich chłodzenia.

Odmrażanie
Odmrażanie

Niezwykle uciążliwym problemem każdej zimy jest pojawiający się na ulicach i budynkach lód i śnieg. Oferowane przez nas preparaty na odmrażanie zapobiegają osadzaniu się lodowej lub śnieżnej pokrywy na wszystkich powierzchniach.