Bio-Circle

Preparaty z linii Bio Circle L stosowane w systemach Bio-Circle wykorzystują siły natury do czyszczenia części w sposób przyjazny dla użytkownika i środowiska. Są bardzo wydajne; rozpuszczają oleje z obróbki, chłodziwo do cięcia, produkty ochrony przeciwkorozyjnej, lekkie tłuszcze i inne zanieczyszczenia, jak również zabrudzenia cząsteczkowe, a naturalne mikroorganizmy rozkładają tłuszcze i oleje w procesie bioremediacji.

Bioremediacja – to proces  w którym mikroorganizmy rozkładają węglowodory (tj. tłuszcze, oleje, smary) na cząsteczki wody i dwutlenku węgla. Aby proces ten mógł zachodzić potrzebne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i natlenienia. Jeżeli w roztworze myjącym nie będzie żadnych węglowodorów do przetworzenia mikroorganizmy przechodzą w stan uśpienia. Dzięki procesowi bioremediacji roztwór myjący sam się oczyszcza i gwarantuje długotrwałą jakość działania.

Podstawową zaletą systemu bioremediacji jest dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika. System wykorzystuje medium myjące na bazie wody wolne od Lotnych Związków Organicznych (zawartych m.in. w rozpuszczalnikach), a to sprawia, że jest on bezpieczny  dla górnych dróg oddechowych  użytkownika. System Bio-Circle zapewnia komfort pracy i oszczędność przy organizacji miejsca pracy. Nie wymaga również użycia środków ochrony osobistej jak: rękawice, okulary i maski. Preparat jest przyjazny dla środowiska oraz bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Dzięki zawartości inhibitora korozji zabezpiecza czasowo powierzchnię przed korozją. Dodatkowym atutem jest wyskoki komfort pracy z ciepłym, pachnącym i bezpiecznym preparatem.

Niektóre preparaty z linii Bio-Circle:

  • Bio-Circle L – optymalnie dostosowany do codziennej pracy,
  • Bio-Circle L Ultra – do usuwania silnych zabrudzeń,
  • Bio-Circle L Aluminium – do stosowania przy czyszczeniu wrażliwych materiałów,

 

Płyny myjące Bio-Circle Liquid
Płyny myjące Bio-Circle Liquid